ویترین هوشمند نمایشگر های شفاف

بدون نیاز به پروجکشن جهت نمایش تصویر

ویترین هوشمند یا نمایشگرهای شفاف جدیدترین تکنولوژی در صنعت نمایشگرهای تصویر در دنیا میباشد . نمایشگرهای شفاف یا ال سی دی ترنسپرنت (LCD –TRANSPARENT) یک صفحه نمایش شفاف است که میتواند علاوه بر نمایش تصاویر ، محیط و فضای پشت آن نیز به خوبی نشان داده شود که این ویژگی میتواند بسیار کاربردی بوده و در بازار رقابت مورد توجه قرار گیرد .حفظ خاصیت عبور دهندگی نور و مشخص بودن آن سوی نمایشگر در برخی موارد بسیار حائز اهمیت میباشد .

گروه صنعتی کوشش کار نوین با بیش از ۱۸ سال سابقه فعالیت در زمینه تکنولوژی های هایتک موفق گردیده است تا اولین تولید کننده نمایشگرهای شفاف در ایران باشد . لازم به ذکر است نمونه نمایشگرهای شفاف تولیدی این مجموعه از نظر کیفیت تصویر و قیمت در رقابت با نمونه های خارجی میباشد .

ال سی دی شفاف نسبت به تکنولوژی های مشابه نظیر فویل های شفاف دارای کیفیت و وضوح رنگ بهتر بوده و برای پخش تصاویر آن دیگر نیازی به پخش کننده تصویر مانند پروجکشن نمی باشد . تلویزیون های شفاف همانند یک LCD تنها با اتصال به برق قادر به نمایش تصاویر بوده و به جهت شفافیت خود میتوانند همانند یک شیشه در محل نصب ، تصویر ، محصول و یا منظره ای که در زمینه خود دارد را نیز حفظ نماید .

نحوه عملکرد LCD –TRANSPARENT با استفاده از تابش نور به سلول های کریستال مایع به وسیله LED میباشد و نور ال ای دی تا زمانی که به طور کامل در سلول های کریستال مایع بازتاب شود شفافیت ادامه خواهد داشت . زمانیکه یک میدان الکتریکی به سلول های کریستال مایع اعمال شود جهت گیری مولوکول های کریستال مایع تغییر خواهد کرد و به همین دلیل نوری که به سلول ها تابیده می شود پراکنده خواهد شد و به این صورت ما یک ال سی دی شفاف یا همان نمایشگر ترنسپرنت را خواهیم داشت .

تعداد پیکسل در نمایشگرهای شفاف ۱۹۲۰×۱۰۸۰ بوده و وضوح تصویر آن نیز ۱۱۷ پیکسل بر اینچ میباشد که کیفیت بالایی در نمایش تصاویر میباشد . نمایشگرهای شفاف قابلیت انتقال نور تا ۸۵ درصد را داراست و نسبت کنتراست آن نیز ۱۰ هزار به ۱ میباشد . تلویزیون های شفاف دارای ورودی های پورت های USB , HDMI , RGB جهت اتصال به پلایر ها میباشد .