فرش هوشمند

فرش هوشمند یا فناوری اینتر اکتیو فلور این امکان را فراهم می کند که از طریق یک ویدئو پروژکتور ، یک تصویر کاملا هوشمند را بر روی سطح زمین پخش نماید . این سیستم حساس به حرکت بوده و کاملا هوشمندانه عمل می نماید.

با نصب سیستم فرش هوشمند نوری در فروشگاه ها ، هتل ها ، مراکز تجاری یا تالارها و شهربازی ها هوشمندی و جذابیت جدیدی به محیط می افزاید . فرض کنید فرش هوشمند در ورودی پارکی نصب گردد و زمین پر شود از گلهای کوچک و با هر بار عبور افراد این گلها کنار و بعد از عبور تصویر به حالت اولیه خود باز می گردد.

یا در قسمت پر ترددد شهر  تم دیگری اجرا گردد که تصویر دلخواهی به عنوان پیش زمینه اجرا می گردد که با هر بار قدم گذاشتن روی تصویر تم نور افشانی اجرا می گردد.یا در ورودی بوستان ها  با هر بار قدم گذاشتن روی تصویر دلخواهی که روی زمین پخش می گردد تصویر به صورت منحصر بفرد عوض شده و تصویر دیگری جای آن را می گیرد.

سیستم فرش نوری هوشمند قابلیت اجرای بازی در شهر بازی را نیز دارد. امکان پخش صدای همزمان در هر تم به جذابیت این سیستم می افزاید . مناسب برای مکان هایی که کودکان همراه با خانواده خود باید مدتی را در انتظار بمانند . وقتی که پدر و مادران توجه و نظرشان جلب بازی کودک میشود .

از میان صدها افکت میتوانید با توجه به حرفه خود ، افکت های مورد نیاز خور را انتخاب نمایید . در هر افکت می توانید تصاویر و یا فیلم دلخواه خود را جایگزین تصاویر از پیش تعیین شده نمایید.

فرض کنید سایز فرش مجازی حدود ۴ متر مربع است و یک تصویر متحرک ۴۰ اینچ در وسط این فضا در حال پخش است و ۵۰ تصویر ثابت در اطراف این فیلم چیده شده است . پس از اینکه شخصی از روی تصویر عبور میکند ، تصاویر ثابت پراکنده شده و فیلم در وسط این فرش در حال پخش است ، پس از چند ثانیه و بعد از خروج فرد از روی فرش ، تصاویر پراکند شده دوباره به جای خود بر میگردند .

برای افزایش جذابیت افکت ها ، می توان از افکت هایی که همراه با بازی باشند استفاده کرد ، افکت های زیادی وجود دارد مثلا فرض کنید تعدادی حشره در این فرش مجازی در حال پرواز یا راه رفتن هستند و باید با فشار دادن پا بر روی آن ، امتیاز بگیرند .

جهت مشاهده نمونه فایل تصویری فرش هوشمند کلیک نمایید