جمپینگ جت

معرفی جمپینگ جت :

جمپینگ جت (Jumping Jet) یا فواره بلور، میله‌ای خم شده از جنس آب است، جریانی آرام و پیوسته از آب، که مانند میله‌ای شفاف در هوا سیال است. جریان آب همیشه در هنگام عبور از لوله ها، دارای اغتشاش‌هایی‌ میشود که پس از پرتاب در هوا باعث از هم گسیختگی جریان و پخش شدن آب میشود.  این نوع نازل اغتشاشات ریز جریان آب را برطرف می‌کند تا نتیجهٔ کار جریانی آرام و پیوسته از آب باشد، که به شکل میله‌ای شفاف به چشم می‌‌آید . جمپینگ جت می‌‌تواند فاصله‌های زیادی را طی‌ کند و به عنوان یک عنصر معماری مورد استفاده قرار گیرد. اگر از قابلیت برش نیز استفاده کنید، میلهٔ شما به صورت خط چین در می‌‌آید، خط چینی‌ با فواصل متغییر و قابل کنترل.
در اینگونه از آبنماها ( در جمپینگ جت )، با تغییر در ساختار مولکولی آب و باردار نمودن آن ، آب بسیار صاف و یکدست و لوله ای شکل بوده و از مبدا به مقصد جهش مینماید و حالات جهش قابل برنامه ریزی است . استفاده از نور لیزری در این آبنما باعث پوشش نوری کامل و یکدست گردیده و به دلیل عدم ریزش آب در مسیر جهش میتوان از  جمپینگ جت به عنوان تونلی از آب جهت عبور افراد در معابر و یا درب ورودی استفاده نمود.این نوع فواره قابل استفاده در کلیه فضاهای داخلی و خارجی را دارا است .

این نوع نازل در واقع یک نازل با قابلیت روان کردن آب بصورت یک مسیر منحنی کاملاً یکنواخت و شکیل از آب می باشد، این نازل با کمک المان داخلی امکان قطع و وصل آب را با سرعت بالا دارد و می تواند افکت های حرکتی زیبایی را در کنار شکل زیبای آب بوجود آورد.

در صورتی که آب خارج شده از نازل سیستم ، طبق برنامه مشخصی قطع و وصل شود سیستمJUMPING JET می باشد اما در صورتی آب به صورت پیوسته و امکان پذیرفتن برنامه را نداشته باشد LAMINAR JET می باشد.