ویدئو مپ چیست و اولین ویدئو مپینگ ایران کجاست ؟

ویدئو مپ یا 3d مپینگ همانطور که از نام آن مشخص است تکنولوژی پخش تصاویر بر مبنای نقشه و محیط سطح مورد نظر میباشد . در تکنولوژی ویدئو مپینگ که سالها قبل با تلاش و پشتکار متخصصان گروه صنعتی KKN co اولین نمونه آن بر مجموعه وصال واقع در منطقه نمونه گردشگری سپاد خراسان طراحی و اجرا گردید

ویدئو مپ یا ۳d مپینگ همانطور که از نام آن مشخص است تکنولوژی پخش تصاویر بر مبنای نقشه و محیط سطح مورد نظر میباشد . در تکنولوژی ویدئو مپینگ که سالها قبل با تلاش و پشتکار متخصصان گروه صنعتی KKN co اولین نمونه آن بر مجموعه وصال واقع در منطقه نمونه گردشگری سپاد خراسان طراحی و اجرا گردید ، محتوای تصویری و افکتهای تولیدی بر مبنای نمای ساختمان طراحی ، ایجاد و اجرا گردید . بر خلاف تصور عده ای که گمان میکنند ویدئو مپینگ یعنی قرار دادن یک دستگاه پروجکشن در مقابل یک سطح ، این سیستم از ساختار و پیچیدگی های فنی و مهندسی خاصی برخوردار میباشد که در صورت عدم رعایت ، محصول خروجی را تبدیل به یک پرده پروجکشن ساده مینماید و بیشتر تصور یک سینما را در ذهن مخاطب ایجاد میکند ؛ با این تفاوت که تصویر روی سطحی غیر از پرده سینما پخش میگردد .

این تکنولوژی هم اکنون با رعایت ساختار فنی و مهندسی در کشورهای اروپایی به عنوان یک تکنولوژی برتر مورد بهره برداری قرار گرفته و مجموعه های بزرگ و برند در حال بهره برداری از آن در موقعیت ها و زمانهای خاص میباشند . توان محاسبات مهندسی سیستم مورد نیاز جهت نصب در محل پروژه بر اساس ویژگی های جغرافیایی و محیطی و همچنین کیفیت مورد نیاز و ابعاد سطح یکی از مهمترین موضوعات میباشد که مورد غفلت بسیاری از کارفرمایان میباشد و به علت عدم انتقال اطلاعات مناسب و کمبود تحقیق در این مورد متاسفانه علی رغم هزینه های بالا خروجی مطلوب محقق نمیگردد و سرمایه گذاری برگشت ندارد .

در اکثر مواردی که کار توسط تیم غیر متخصص اجرا گردیده است معمولا شاهد همین موارد هستیم . با یک جستجو در فضای مجازی و اینترنت به راحتی میتوان این تفاوت ها را پیدا کرد . ویدئو مپینگ و ۳D مپینگ در ساختار از یک بیس و پایه سیستمی استفاده میکنند اما در اجرا و محتوا متفاوت هستند . موجودیت Video maping بر مبنای ساخت محتوای تصویری و مدیریت آن بر مبنای نقشه ساختمان میباشد و موجودیت ۳D maping بر مبنای ساخت محتوای سه بعدی و مدیریت آن بر مبنای نقشه ساختمان میباشد .

گروه صنعتی کوشش کار نوین با بیش از ۱۸ سال سابقه فعالیت و ثبت چندین اختراع ملی و به عنوان یکی از شرکتهای دانش بنیان که در تمامی محصولات خود تولیدکننده بوده و دارای دانش فنی تولید میباشد آمادگی طراحی ، تولید و اجرای این سیستم را با قدرت رقابت با نمونه های اروپایی در کیفیت و قیمت داشته و با داشتن رزومه ای مستند و قابل توجه از سازمانها و مجموعه های معتبری که از مشتریان این گروه صنعتی میباشند آماده همکاری با نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی معتبر میباشد .