ویدئو مپینگ و تلفیق آن با پرفورمنس آرت

ویدئو مپینگ و تلفیق آن با پرفورمنس آرت

ویدئو مپینگ

فناوری نوین در صنعت تصویرسازی و نمایش سه بعدی تصاویر بر روی اجسام و سطوح با استفاده از تابش نور پروژکتور را ویدئو تری دی مپینگ میگویند .

ویدئو مپینگ نوعی پلتفورم نمایشی است که می تواند عناصر بی جان را زنده و اجسام فلت را به صورت سه بعدی به نمایش بگذارد در واقع این تکنولوژی می تواند به صحنه نمایش روح دهد.

از این تکنولوژی ویدیو مپینگ جهت ایجاد تصویر روی کف و دیوار و اجسام استفاده میشود و بصورت اینتراکتیو همراه با عوض شدن هر صحنه ای از نمایش تصاویر کف و دیوار و اجسام نیز تغییر میکنند .

پرفورمنس آرت یا نمایش اجرا محور

پرفورمنس هنریست مرتبط با دیگر رشته‌های هنری که برای تماشاچیان اجرا می‌شود.

این اجرا می‌تواند از پیش نوشته شده و یا فی البداهه، تصادفی یا کاملاً هماهنگ شده باشد .

این هنر می‌تواند هرجایی اجرا شود . هنر اجرا ، گونه ای از هنر است که عناصرتئاتر ، موسیقی و هنرهای تجسمی را باهم ترکیب میکند و هنرمند در آن با استفاده از بدن و فیزیکِ خود و بهره‌گیری از امکانات دیگر به خلق هنر خود می‌پردازد .

هنرهای نمایشی شامل انواع رقص،موسیقی زنده، اپرا، تئاتر (زنده و عروسکی) سینما، شعبده بازی و تردستی، داستان گویی، نمایش های سیرک (بندبازی، معرکه گیری،کار با حیوانات، نمایش های پهلوانی) و سایر هنرهای مشابه است .

در سال ۱۹۸۴ یک شرکت کانادایی با ترکیب هنرهای نمایشی و سرگرمیهای خیابانی ، مجموعه ای به نام سیرک آفتاب یا سیرک دوسولی تاسیس نمود که امروزه بزرگترین تولید کننده تئاتر در جهان است .

این مجموعه جوایز متعددی را برای نمایشهای جذابش دریافت کرده‌است و با ارائه تعریفی جدید از سیرک و ارتقای مفهوم سرگرمی به سطوح بالاتری از خلاقیت و کیفیت ، موفق شده دوستداران فراوانی در سراسر دنیا برای خود به دست آورد و در طی ۳۰ سال فعالیت خود بیش از ۳۰ نمایش با داستانها و نمایشنامه های مختلف را روی صحنه برده و بعنوان پولسازترین نمایش جهان از آن نام میبرند .

در این گونه نمایش ها با کمک گریم ، طراحی صحنه و لباس و همچنین با استفاده از تکنولوژی روز ، زمان را برای تماشاگران خود متوقف کرده و آنها را به دنیایی خیالی میبرند که همه چیز در آن ممکن میشود .

 استفاده از ویدئو مپینگ و تلفیق آن با حرکات نمایشی ، آکروباتیک و ورزشی با همراهی نور و موزیک در کنار هم می تواند صحنه هایی ناب و جذابی همچون یک فیلم تخیلی برای مخاطب بسازد .

کاربری مپینگ در سیرک

کاربرد تری دی مپینگ در سیرک

دیدگاه ها بسته شده است