هولوگرام سه بعدی

هولوگرام سه بعدی ، از جدیدترین دستاوردها و سیستم های ابداعی شرکت کوشش کار نوین میباشد که با بهره گیری از تکنیک های مدرن ایجاد تصاویر سه بعدی متحرک ، طرح و یا فیلم شما را به صورت اعجاب انگیز و کاملا واقعی به صورت سه بعدی به نمایش گذاشته و با ایجاد حس هیجان و کنجکاوی تاثیر عمیقی بر ذهن مخاطب شما در جهت حک کردن نام برند در ذهن او خواهد داشت . در سیستم هولوگرام سه بعدی تصویر در فضایی شیشه ای و بدون نیاز به پرده ، جهت نمایش با ایجاد حجم در طول و عرض و ارتفاع به صورت دید از یک طرف تا چهار طرفه ( به سفارش ) پخش می گردد. تصویری واقعی از آنچه میخواهید را ارائه میدهد و محدودیتی در ابعاد تصویر و اجرای هولوگرام سه بعدی نمیباشد . از فناوری هولوگرام ۳ بعدی میتوان جهت فضاهای تبلیغاتی ، اعلام پیامهای فرهنگی و اطلاع رسانی ، دکور واحدهای تجاری ، ایجاد المان های متحرک ، آرم مجموعه ها و سازمان ها ، سخنرانی و همایش های مجازی و بیشمار کاربرد دیگر استفاده نمود .

 

مزایای هولوگرام سه بعدی :

 • عدم نیاز به عینک یا ابزار خاص جهت دیدن تصاویر سه بعدی
  huge-3d-holographic-display-pyramid-hologram-display-kknco

  هولوگرام سه بعدی


  در هولوگرام ۳d
 • آسانی حمل و نقل و راه اندازی مجدد سیستم هولوگرام ۳بعدی در ابعاد کوچک آن
 • قابلیت نمایش تصویر هولوگرام سه بعدی در نور طبیعی روز و نور مصنوعی محیط های اداری
 • قابلیت آپدیت محتوا متناسب با زمان و مکان
 • جذابیت فوق العاده سیستم هولوگرام سه بعدی برای مخاطبین
 • استفاده به صورت آنلاین و آفلاین (جهت پاسخگوی مجازی)
 • قابلیت نمایش هر شخصیت انیمیشنی یا حقیقی
 • قابلیت نمایش متن های مختلف و متنوع به صورت سه بعدی
 • قابلیت نمایش بی نهایت محتوا در روز شامل متن ، فیلم ، انیمیشن و هر محتوای تصویری دیگر
 • امکان ساخت در هر ابعاد و اندازه
 • سازه دستگاه هولوگرام سه بعدی تطبیق پذیر با معماری ها و دیزاین داخلی مکان مورد نظر
 • هزینه محدود و پایین تعمیر و نگهداری
 • قابلیت نمایش ایده ها و تصاویری که در دنیای واقعی دارای هزینه بالای ساخت بوده یا امکان اجرای آن نیست 

 

 

جهت نمایش ماکت پروژه های ساختمانی و روند پیشرفت آن ، همچنین نماهای مختلف پروژه به بهترین شکل از سیستم هولوگرافی سه بعدی میتوان بهره برداری نمود . در واحدهای تجاری، جهت ایجاد ویترین مجازی به جای قراردادن کالا هولوگرافی سه بعدی کاربرد دارد و میتواند به ویترین فروشگاه جذابیت ویژه ای بیفزاید . در سازمانها و نهادهای مختلف جهت نمایش آرم و لوگو و همچنین اطلاع رسانی و مطالب فرهنگی و … از هولوگرام میتوان استفاده نمود .

همچنین در سمینارها و همایش ها و فضاهای عمومی که امکان حضور فرد سخنران به صورت همزمان در دو مکان مختلف نباشد، هولوگرام سه بعدی بهترین گزینه خواهد بود و میتواند به صورت آنلاین و یا آفلاین تصاویر مورد نظر را به صورت سه بعدی به نمایش بگذارد . برای اشخاصی و مسئولینی که امکان حضور آنها در امکان عمومی به راحتی میسر نیست، این سیستم  میتواند پیام رسان مفیدی باشد . همچنین بهترین گزینه به عنوان یک سیستم المان ساز در مناسبتهای مختلف میباشد . با این سیستم دیگر نیازی به ساخت المان های فیزیکی نمیباشد و کافیست متناسب با زمان مورد نظر تنها یک بار المان مورد نظر طراحی و به نمایش گذاشته شود .

میتوان از هولوگرام ۳d به عنوان یک راهنمای مجازی سه بعدی استفاده نمود، و با نصب کیبوردی همراه سیستم همچون عابر بانکها مخاطبین را جهت رسیدن به محل مورد نظر راهنمایی کرده و حتی آدرس را در قالب یک پیام تصویری یا صوتی و یا متن برای ایشان ارسال نمود .

کاربردهای تجاری دستگاه : این محصول قابل استفاده در فضاهای ذیل می باشد :

۱- ارائه و معرفی کلیه محصولات طراحی شده قبل از ساخت
۲- قطعات صنعتی ( در صنایع )
۳- بناهای معماری ( در عمران و شهرسازی و ساخت و ساز )
۴- جواهرات ( ساخت طلا و جواهر)
۵- دکوراسیون داخلی هتل ها، سازمان های دولتی، شرکت های خصوصی و …
۶- استفاده از این محصول در آموزش
۱-۶ شبیه ساز اتاق عمل ( آموزش جراحی به صورت آنلاین)
۲-۶ شبیه ساز فضاهای پر خطر صنعتی ( آموزش جوشکاری و…)
۳-۶ شبیه ساز فضاهای ورزشی و ورزشکاران حرفه ای ( آموزش انواع بازی های تک نفر حرفه ای مانند تنیس و…)
۷- سالن همایش ( امکان برگزاری همایش ها در نقاط مختلف در آن واحد و حضور مجازی اساتید و تجهیزات مرتبط ).
۸- استفاده از این محصول به عنوان ابزار تبلیغاتی در فضاهایی چون مجتمع های رفاهی و تفریحی ( حضور فردی مجازی در ورودی جهت ارائه خدمات و مکالمه)
۹- استفاده از این تکنولوژی به عنوان المان های شهری که در زیر به برخی از مزیت های آن اشاره خواهد شد :
۱-۹ امکان ساخت در هر ابعاد و اندازه.
۲-۹ سازه دستگاه تطبیق پذیر با معماری ها و دیزاین داخلی مکان مورد نظر نصب .
۳-۹ قابل نصب در فضاهای باز شهری
۵-۹ امکان افزایش بعد از یک طرفه تصویر با بالا که با توجه به میزان دقت در جزئیات تصویر و یا سوژه مورد نظر.
۶-۹ هزینه محدود و پایین تامین و نگهداری
به عنوان مثال می توان از هولوگرام به عنوان کیوسک اطلاعات استفاده کرد، به این صورت که یک کیبورد به دستگاه اضافه نمود تا کاربر بتواند با هولوگرام تعامل داشته باشد، در نظر بگیرید که شخص مسافر است و قصد بازدید از مناطق تاریخی شهری را دارد و هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارد، با نصب یک دستگاه هولوگرام به همراه کیبورد می تواند به راحتی هر گونه اطلاعاتی که مد نظر دارد را به دست آورد و حتی می تواند تمامی قست های شهر را ببیند و با کمال آرامش و امنیت خاطر از سفر خود لذت ببرد .
۱۰- استفاده از هولوگرام در سالن های تئاتر به عنوان استیج
همواره ایجاد دکور یکی از معضلات اصلی اجرا به الاخص در روزهای متوالی با محتواهای گوناگون می باشد و از سویی محدودیت هایی نیز در شبیه سازی فضاهایی چون آسمان ( روز – شب ) کویر ، دریا ، باران ، برف و …
آنچه مشهود می باشد این است که در سالن های تئاتر ، سِن اجرا بگونه ای طراحی شده است که تمامی ناظران از یک سمت قادر به مشاهده کامل سِن می باشند. تجهیز سالن های تئاتر با این تکنولوژی نیز به گونه ای است که تصاویر مجازی از دید تمامی ناظرها بصورت یکسان و با کیفیت عالی می باشد .
سِن تئاتری را در نظر بگیرید که به این تکنولوژی مجهز گردد همزمان می تواند در انتهای سِن تصویری از مجموعه سوژه های مورد نظر که میتواند اعماق کهکشان و غروب و … باشد .
همچنین بر روی سِن می توان سوژه های انسانی و مکانی از قبیل جن ، شیطان و فرشته تا بناهای گوناگون که روایت گر نمایشنامه می باشد را به تصویر کشید و از سویی بازیگران کاراکترهای نمایشنامه نیز در آن فضا به نقش بپردازند و از دید ناظر ترکیب این سه بعد مجازی و یک بعد واقعی صحنه ای بی بدیع با جذابیت بصری فراوان ایجاد نمود که بسیار جذاب گردد .
پخش مجازی تصاویر و سوژه های واقعی در ابعاد واقعی ، کوچکتر و یا بزرگتر از تصاویر و سوژه های مورد نظر و با کیفیتی FULL HD و با پوشش دهی کامل ابعاد ، سمت و سوی آن که قابلیت تمیز با تصویر و سوژه نمونه واقعی آن وجود ندارد.
۱۱- استفاده از هولوگرافی به عنوان ویترین های مجازی در فروشگاه ها و مراکز تجاری .